राजनीतिसमाचारहेडलार्इन

राष्ट्रिय जनमुक्ति पाटीद्धारा आगमी साउन २२ गते कालोदिन भन्दै शान्तिपूर्ण बन्दको आह्वान

[mashshare]

धरान koshipost.com
राष्ट्रिय जनमुक्ति पाटीद्धारा आगमी साउ २२ गते कालोदिन भन्दै शान्तिपूर्ण बन्दको आह्वान गरेको छ । पाटीले किरात लिम्बुवान, खम्बुवान प्रदेश परिचालित समितिले साउन २२ गते एकदिन शान्तिपूर्ण लिम्बुवान बन्दको घोषणा प्रेस अपिल मार्फत जनाएको छ ।


अरुण पूर्वको ( जिल्लामा बन्द गर्ने राष्ट्रिय जनमुक्ति पाटीले जारी गरेको अपिलमा भनिएको छ । हरेक वर्ष साउन २२ गतेलाई कालोदिनको रुपमा २०६६ साल साउन २२ गतेबाट लगातार एकदिने शान्तिपूर्ण लिम्बुवान बन्दको आह्वान गर्दै आइरहेको अपिलमा उल्लेख गरिएकोे छ ।
लिम्बुवान स्वायत्त राज्य स्थापनाको संविैधानिक ग्यारेन्टीका लागि भन्दै बन्द आह्वान गरिएको जनाइएको छ ।

साउन २२ गतेकै दिन लिम्बुवानको तत्कालीन गोर्खासँग भएको नुनपानी सन्धिले आत्मनिर्णयको अधिकार खोसिएको भन्दै साउन २२ लाई राष्ट्रिय जनमुक्ति पाटीले कालो दिनको रुपमा मनाउँदै आएको छ । बन्दलाई सफल बनाउन मजुदुर,किसान,शिक्षक,विद्यार्थी,पत्रकार,बुद्धिजिवि, व्यपारी, व्यवसायीलाई अपिलमा अनुरोध गरिएको छ ।

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button