समाचारसमाजस्थानीयहेडलार्इन

लागूऔषध दुव्र्यसन बिरुद्ध धरानका मेयर हर्क साम्पाङ सडकमा, धराने जनताले यसरी साथ दिदै (भिडियो सहित)

धरान,koshipost.com

लागूऔषध बिरुद्ध धरानका मेयर हर्क साम्पाङ धराने जनताका साथ प्रत्येक शुक्रबार सडकमा निष्किने गरेका छन् । मेयर हर्कराज राई (साम्पाङ) धरानलाई लागूऔषध दुव्र्यसनमुक्त शहर बनाउनने उद्देश्यले प्रत्येक शुक्रबार सडकमा निस्किएर ‘दुव्र्यसनमुक्त धरान’ बनाऔं भन्ने घोषणा गदै आएको हो ।


गएको शनिबार धरानको भानुचोकमा मेयर साम्पाङ, उपमेयर अइन्द्रविक्रम बेघासहितले ‘लागूपदार्थ दुव्र्यसनविरुद्ध एक होऔं’ भनेर सन्देश दिन धरानको मुटु भानुचोकमा उभिएका थिए । लागूऔषधको नशा गाढा, परिवार सबै हुन्छ टाढा, सचेत युवाहरुको आह्वान, दुव्र्यसनमुक्त धरान, लागूऔषध दुव्र्यसनमा नफसौं, नफसाउ, लागूपदार्थ दुव्र्यसनविरुद्ध एक होऔं, कति सुन्दर छ जीवन सोचेर हेर तिमी, कति गर्न सकिन्छ, रोजेर हेर तिमीलगायतको नारा लेखिएको प्लेटकार्ड बोकेर मेयर साम्पाङ धराने जनता संगै छाताचोकमा उभिएका थिए ।


‘लागूऔषध सेवन गर्नु भनेको आफु र आफ्ना सबैलाई धेरै भन्दा धेरै दुःखी बनाउनु हो, त्यसैले मिलेर सबैले भनौं लागूपदार्थ दुव्र्यसनविरुद्ध एक होऔं’, मेयर साम्पाङ भन्छन् ‘यो अभियान चलाईरहन्छु, एकदिन यसलाई अन्त्य गरी छाड्छु । प्रत्येक शुक्रबार म धरानको विभिन्न चोकमा लागूऔषधको बिरोधमा लागिरहनेछु’ मेयर साम्पाङले मिडियाकर्मीसंग कुरा गदै भने ।
‘राज्यले अहिलेसम्म पक्राउमात्रै गरिरहने हो भने युवाको अवस्था पनि भयावह हुन्छ । यसका लागि हामी उपमहानगरपालिकाले बजेट विनियोजन गर्ने तयारी पनि गरेका छौं , युवाहरु आउनुहोस् यस्ता अभियानमा जोडिएर काम गरौं । हामी उपमहानगरपालिकाले त्यति ठुलो सहयोग गर्न नसकेपनि केही रोजगारमुखी कार्यक्रम पनि ल्याउने तयारी गरीरहेका छौं । लागूऔषध दुव्र्यसन नियन्त्रणका लागि कार्यदल गठन गरेर अघि बढ्ने तयारीमा पनि छौं’ मेयर साम्पाङले थपे ।


लागूऔषधविरुद्ध अभियान चलाइरहेका युरेका आवासीय माविका सहायक प्रिन्सिपल समेत रहेका सुदीप यल्मोले मेयर साम्पाङको अभियान अत्यन्तै राम्रो रहेको र धराने जनताले समेत साथ दिँदा खुशी लागेको बताए । ‘राम्रो साथ र समर्थनका साथ काम गरेको देखें’, उनले भने, ‘यसका लागि उपमहानगरपालिकाले थप मजबुत कार्यक्रम ल्याएर धरानलाई दुव्र्यसनमुक्त सफा सुन्दर शहर बनाउन बनाउन सकिन्छ’ यल्मोले भने

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button